Haber

Bartın’da denizde kaybolan genci arama çalışması başlatıldı

Bartın’da denizde kaybolan genci arama çalışması başlatıldı

BARTIN – Bartın’ın Pilavkum plajında ​​genç dalgaların arasında denize girerek kayboldu. Arkadaşının ihbarı üzerine kayıp genci bulmak için denizde ve karada arama çalışması başlatıldı.

Bartın’ın araçsız plajlarından Pilavkum plajında ​​arkadaşıyla denize giren 20 yaşındaki Muhammet Emin Çapkın dalgaların arasında kayboldu. Çapkın’ın kaybolması üzerine denize birlikte çıktığı arkadaşı 112’yi arayarak yardım istedi.

Bölgede Bartın Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığına bağlı Dalış Emniyeti Güvenlik ve Arama Kurtarma Timleri denizden botla yapılan aramalara karadan destek sağlıyor.

Kayıp gencin yüzdüğü plaja erişim yok

20 yaşındaki Çapkın’ın denizde yüzerken dalgaların arasında kaybolduğu Pilavkum plajına kara aracıyla ulaşım sağlanamıyor. Çapkın ve arkadaşının ormanın içinden geçen sarp topraktan denize ulaştığı iddia edildi.

Bartın’da denize girmek yasak

Olumsuz hava koşulları, rüzgar ve dalga nedeniyle Bartın’daki plajlarda 26 Ağustos 2023 tarihinden itibaren ikinci bir karara kadar denize girmek yasak. Bartın’da yasağın devam ettiği plajlarda Jandarma ve Cankurtaran ekipleri vatandaşları girmemeleri konusunda uyarıyor. Deniz.

kocasinanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu