Sağlık

Hatay’da Mobil Sağlık Destek Tırı

HATAY (İGFA) – Depremzedeler için tüm imkanlarını seferber eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de depremzedelerin sağlık hizmetlerinin yanı sıra arama-kurtarma, barınma, giyim ve gıda ihtiyaçlarında da yanlarında olacak. Sallama alanına giderek oradaki eksiklikleri görme şansı bulan Önder Muhittin Böcek, “Halkımız gerçekten zor durumda. Koordinasyonda bazı aksaklıklar var. Büyük Türk Milleti, Türk milletine yardım etmek istiyor. Biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yaraları birlikte saracağız” dedi.

BAŞKAN BÖÇEK DUA İLE HİSSEDİYOR

Önder Muhittin Böcek, ölü ve yaralı sayısının her dakika arttığına işaret ederek, aralarında uzman acil tıp teknisyenleri, sağlık görevlileri ve hemşirelerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının 3 ambulans ve 20 yataklı sağlık takviye kamyonuyla Hatay’a sevk edildiğini söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Yatılı Sağlık Birimi. görevini yapacağını söyledi.

Başkan Böcek, Cam Piramit’te kurulan Antalya Büyükşehir Belediyesi Afet Yardım Merkezi’nden sağlık görevlileri ve portatif sağlık destek tırı ile Hatay’ı dualarla uğurladı.

MOBİL HASTANE

Gezici hastanenin Hatay Uğur Mumcu Meydanı’nda hizmet vereceği bildirildi. Gruba dahil olan ve isteyerek Hatay’a giden Büyükşehir Belediyesi sağlık çalışanı, gerekli ekipman ve ilaçlarla yola çıktıklarını, depremzedelerin yaralarını az da olsa sarmaya çalışacaklarını ifade etti. biraz.

haberkaramanli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu